Kipar je zemlja partner Beogradskog sajma turizma 2026. godine!

Datum objave:
Beograd Sajam turizma 2026 Kipar

Sjajne vesti stižu za sve ljubitelje „ostrva ljubavi“ u Srbiji! Kipar je zvanično prihvatio poziv da bude zemlja partner 47. Međunarodnog sajma turizma u Beogradu, koji će se održati od 19. do 22. februara 2026. godine.

Ovo partnerstvo potvrđuje neraskidive veze između dve zemlje i obećava nikad bogatiju ponudu kiparskih destinacija u samom srcu Beograda.

Ministar turizma i omladine Srbije, Husein Memić, istakao je da saradnja Srbije i Kipra počiva na dugoj tradiciji, međusobnom poverenju i sličnim vrednostima.

„Broj turista koji iz Srbije posećuju Kipar iz godine u godinu raste, dok su i kiparski turisti sve češći gosti u našim banjama, planinskim centrima i gradovima,“ naglasio je Memić.

Mediteranski duh u Beogradu

Kipar i Srbija dele zajedničku viziju razvoja turizma koja spaja tradiciju, gostoprimstvo i inovacije. Predstojeći sajam biće idealna prilika da se Kipar predstavi u punom sjaju – sa svojom toplinom, mediteranskim duhom i bogatom kulturnom ponudom.

Očekuje se da će status zemlje partnera dodatno zbližiti turističke privrede dve zemlje i otvoriti nove mogućnosti za putovanja.

Ne propustite: Vidimo se na Sajmu!

Ubeležite datume u svoje kalendare: 19–22. februar 2026. Poseta štandu Kipra biće savršena prilika da:

  • Saznate sve o novitetima u turističkoj ponudi ostrva.
  • Planirate svoje sledeće letovanje uz ekskluzivne sajamske popuste.
  • Osetite autentični duh Kipra pre nego što spakujete kofere.

Vidimo se na štandu Kipra na Beogradskom sajmu turizma! 🙂

Autor: Moj Kipar Travel